Referendum o imaginárnom probléme

Autor: Matej Siget | 28.1.2015 o 3:05 | (upravené 28.1.2015 o 3:19) Karma článku: 11,08 | Prečítané:  1629x

O referende som chcel napísať obšírnejší blog, pretože téma, ktorá vyvoláva také emócie aké vyvoláva, musí byť sledovaná a posudzovaná. Pre mňa osobne je však referendum spiatočnícke riešenie neexistujúcich problémov, ktoré generuje skupina stále urazených občanov. Nie, nie je to „homolobby“, ktorá chce diskriminovať, manipulovať a rozkazovať. Je to iná sofistikovanejšia lobby, ktorá zneužíva deti, starších ľudí a autoritu, ktorou disponuje. Prečo sa referenda nezúčastním?

Pretože tradičná rodina nezažíva úpadok. Muži a ženy sa stále sobášia, plodia deti, milujú sa a občas sa rúhajú.  Rozvádzajú sa lebo sú to ich životy.
Pretože homosexuáli tu budú aj keby sa referenda zúčastnila celá križiacka výprava. Áno, je to prekvapivé, no homosexuáli tu boli ešte skôr ako Ježiš a budú tu dlhšie ako posledný pápež.
Pretože označovať rodinu mama + otec + deti za jedinú správnu je absurdné. Alebo sme nikdy nepočuli o otcovi čo týra deti alebo o matke čo zabila novorodenca?
Pretože sexuálna výchova tak, ako ju prezentuje AzR neexistuje. Deti sa na hodinách pod vedením zvrhlej ateistickej učiteľky neučia masturbovať, hoci priznávam že niektorým chlapcom by sa to v minulosti hodilo naučiť.
Pretože deti v tom nemajú jasno tak, ako prezentuje AzR. Myslím, že názory detí z detských domovov by na utvorenie názoru stačili.
Pretože za 6 miliónov euro sme mohli pomôcť tisíckam rodín v núdzi, či zriadiť škôlky.
Pretože tí, čo o rodine kážu, ju zväčša sami nemajú. A o sexe vedia menej ako akýkoľvek pubertiak.
Pretože sa využívajú odporné praktiky, idealizuje sa a démonizuje sa, opovrhuje sa iným názorom a glorifikujú sa ľudia, ktorý o homosexuáloch hovoria ako o rakovine spoločnosti.
Pretože sme sekulárny štát. Diktát morálky RKC bol možný za čias inkvizície. Ale dnes?
Pretože existovali aj bosorky. V hlavách rovnakých fundamentalistov iného storočia. Menia sa len nepriatelia.
Pretože je to cesta z civilizovanej Európy. Keď sa však zamyslím, že väčšina ľudí podporujúcich referendum je „Nato go home“ orientovaná, rozumiem ich pohnútkam.
Pretože sa spájajú témy homosexuality a pedofílie či zoofílie, ako keby súviseli. Lebo mačka je rovná človeku a dieťa dospelému, alebo ako tomu mám rozumieť?
 

Pretože je to diskriminačné.
Pretože je to nemorálne.
Pretože je to absurdné.
Pretože je to zrod extrémizmu.
 

Aliancia, ďakujem za rozhádanie krajiny vytvorením imaginárnej hrozby. Keby ste mi dali 6 miliónov euro, o rodiny sa postarám lepšie ako vaša organizácia, pre ktorú je referendum cestou k politickej moci.
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?