O tých, čo sa nekritizujú

Autor: Matej Siget | 26.10.2014 o 0:54 | Karma článku: 11,57 | Prečítané:  2838x

Nedoknuteľnosť cirkvi a prudké reakcie KBS sú výsmechom ústavy, ktorú chcú sami novelizovať.

 Hlavným impulzom na napísanie tohto blogu bola moja dnešná návšteva vskutku zaujímavej akcie. V obci Ružindol pri Trnave sa konala udalosť k 270. výročiu upálenia bosorky zo spomínanej obce.  Morbídne, nevšedné no napriek tomu podnetné. Z celého toho predstavenia amatérskych dedinských hercov mi vyšlo jediné.  Cirkev je stále rovnaká. Iné su len metódy presviedčania o ich vlastnej pravde, pretože predsa len v cirkvi je ukrytý recept na pravdu a morálku.
  Menia sa nepriatelia. Tak ako boli v minulosti presvedčení, že medzi nami žijú bosorky a musia im pomôcť, dnes musia pomôcť tradičnej rodine pred zlým vplyvom diabolských homosexualóv atď. Koniec koncov, rovnako ako bosorkám aj homosexuálom sa dá pomôcť. Uznávam, dnes už sofistikovanejšie. Kňazi s vlastnou psychologickou metódou na čele s pánom Kuffom vedia z homosexuála spraviť čistého heterosexuála. A ako bonus je večná láska k pánu bohu a ku kresťanskej viere.  
 

 Chcel som ale o inom, chcel som o nedávnych výrokoch pani Flašíkovej Beňovej Neviemakejinej a na spätnú reakciu KBS.  Nestotožňujem sa s názormi pani europoslankyne. Teda musím skonštatovať, že jej niektoré postoje sú mi blízke, nedokážem ju však akceptovať. Môže pokojne riešiť baltickú tresku, môže riešiť aj homosexualitu aj srniek v Čiernom lese, bude to stále rovnaká Monika. Ide skôr o absurnú reakciu KBS.
 

 "Sme zhrození, že SR zastupuje v Európskom parlamente človek, ktorý neprejavuje úctu voči starým ľuďom a ľuďom s hlbokým náboženským presvedčením, ktorí sú pozitívnou súčasťou spoločnosti v Slovenskej republike i Európskej únii.“

 

  Ako môže byť vôbec organizácia zastupujúca konkrétnu ideológiu zhrozená, kto „ich“ zastupuje a kde „ich“ zastupuje?  Je Beňová snáď zástupcom cirkevného štátu? Keby to tak bolo a Beňová by urazila oficiálne náboženstvo svojej krajiny, dalo by sa to pochopiť. Ak je však niekto zhnusený z toho, že sa verejne vysloví nesúhlas s cirkvou, je to zarážajúce a desivé. Opäť sa prejavujú tendencie obrátiť celospoločenskú morálku a hodnoty jedným smerom.  K zaručenej pravde, podľa ktorej by sa mala riadiť celá spoločnoť. Bojím sa, keď si uvedomím, že takéto plány zatiaľ vždy skončili viac ako zle.

  Keď už sme pri tej úcte k starým ľudom a ľuďom s hlbokým náboženským presvedčením... Pýtam sa, či sa tiež nejedná o neúctu voči ľuďom s hlbokým náboženským presvedčením, keď jeme bravčové mäso? Moslimovia by taký pocit mohli kľudne mať. Rovnaká neúcta voči ľudom s hlbokým náboženským presvečením vzniká pri nenosení sitka na cestoviny na hlave. Uráža sa tým naša pastafariánska menšina.
 

Rovnako by som rád pánom v KBS predstavil popri starých ľuďoch a ľuďoch pobožných aj novú kategóriu ľudí. Predstavujem vám, vážení zástancovia rodiny sami žijúci do konca života v neporušiteľnom celibáte, MLADÉHO ČLOVEKA a ČLOVEKA BEZ VIEROVYZNANIA.

 

Možno budete prekvapení, no tieto dve kategórie ľudí majú rovnako svoje práva a existujú medzi nami. Zhrozíte sa možno ešte viac, keď vám oznámim, že sú medzi nami infiltrovaní. Sú to tí, ktorých netrápi vaše netolerantné zvonenie kostolných zvonov. Sú to tí, ktorým nevadia ľudia inej sexuálnej orientácie, sú to ľudia ktorí v Aliancii za rodinu nevidia hlbší zmysel a sú to ľudia, ktorí majú rovnaké volebné právo ako vy. Asi ste o týchto exemplároch počuli, no viem, že ste ich nikdy nebrali vážne. Nám to koniec koncov nevadí. Nám nevadí, že nás považujete za diela satanove, za skazenú budúcnosť, za potenciálnych odporcov našej krásnej Vatikánskej zmluvy. Ľudí, ktorí nie su podľa vás terorizujete stáročia.
  Jediná negatívna zmienka o vás vás však naštve, urazí, znechutí a ospravedlnenie si budete žiadať až od predsedu vesmíru. Možno budete prekvapení ak zistíte, že predsedom vesmíru je Aštar Šeran a vy ste očipovaní a zlí rovnako ako my.

  Upaľovali ste čarodejnice pod rúškom pravdy. Pod rúškom pravdy zachraňujete tradičnú rodinu ktorú sami nemáte. Pod rúškom pravdy sa za vás hanbím a som znechutený vašou neúctou k ľudom iným ako ste vy a vaše ovečky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?